Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Czym się kierować przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego?

Zakup łóżka rehabilitacyjnego okazuje się niekiedy zupełnie niezbędny. To ogromne udogodnienie nie tylko dla osoby unieruchomionej, ale także dla jej opiekuna. Aby zakup okazał się trafny, a tym samym dobrze pełnił swoją funkcję, warto dobrze go przemyśleć.

Łóżko rehabilitacyjne – jakie wybrać?

Aby wybrać odpowiednie łóżko rehabilitacyjne, trzeba je dostosować do osoby unieruchomionej. Mowa tu przede wszystkim o jej wzroście oraz wadze. Na tej podstawie dobiera się bowiem wielkość, a także rodzaj konstrukcji. Podstawowe łóżka przeznaczone są dla pacjentów do 160 kilogramów. Jeżeli chory waży mniej, można zdecydować się na wersję ekonomiczną. W przypadku większej wagi konieczny okaże się wybór łóżka typu premium.

Niemałe znaczenie ma również charakter choroby, z którą mierzy się pacjent. Niektóre dolegliwości wymagają specjalnych rozwiązań, tzn. bardziej zaawansowanych funkcji łóżka. Niekiedy jednak w zupełności wystarczy podstawowa wersja łóżka rehabilitacyjnego z najprostszymi systemami.

Jeżeli poszukujesz łóżka rehabilitacyjnego w Olkuszu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Podpowiadamy, że nie zawsze trzeba kupować takie wyposażenie. Jeżeli wiesz, że unieruchomienie jest chwilowe, rozsądniejszym rozwiązaniem okaże się wynajem sprzętu medycznego. Z kolei w przypadku choroby przewlekłej z niekorzystnymi rokowaniami, finansowo bardziej opłaca się zakup.

Równie ważnym aspektem jest dobór właściwego materaca. Niekiedy ma on nawet większe znaczenie niż samo łóżko rehabilitacyjne. Trzeba mieć na uwadze, że ma on działanie przeciwodleżynowe, co ma szczególne znaczenie podczas unieruchomienia pacjenta. Pod uwagę bierze się przede wszystkim wagę użytkownika. Dobrze dobrany materac to ulga dla chorego, ale i nieocenione ułatwienie w opiece nad nim.