Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Blog

starszy mężczyzna z balkonikiem

W jaki sprzęt medyczny warto zainwestować, by ułatwić poruszanie się osobie starszej?

Z wiekiem wiele rzeczy ulega zmianie. Osoby starsze mają rozmaite problemy z mobilnością. Na problemy z poruszaniem się jest wiele sposobów. Renomowany sprzęt medyczny do kupienia lub wypożyczenia znajdziemy w firmie KAMMED. Warto jednak mieć na uwadze, że poszczególne sprzęty dedykowane są rozmaitym problemom. Podstawę stanowi więc ocena stanu danego pacjenta oraz możliwości. Na bazie tych informacji dobierane są rozwiązania. Spotkać można osoby, które mają problem z błędnikiem i się chwieją. Niektórzy mają zbyt słabe mięśnie nóg, a jeszcze inni ze względu na zwyrodnienia stawów nie mogą zbyt wiele chodzić. Nieprawidłowe dopasowanie rozwiązania skutkuje nawet wypadkiem, więc warto przemyśleć zakup, odpowiednio go dobierając.

Czytaj więcej...

sprzęt medyczny

Nowy czy używany? Jaki sprzęt medyczny wybrać?

Istnieją różnego rodzaju schorzenia, choroby sytuacje w życiu kiedy konieczne jest posiadanie wysokiej jakości sprzętu medycznego różnych gabarytów, nie zawsze mamy możliwość zakupić nowe maszyny i urządzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy wykorzystywanie używanego sprzętu medycznego jest bezpieczne? Czy lepiej wynająć, czy kupić używany sprzęt?

Czytaj więcej...

wózek inwalidzki

Kiedy bardziej opłaca się zakup, a kiedy wypożyczenie wózka inwalidzkiego?

Są takie momenty w życiu, kiedy trzeba skorzystać z pomocy wózka inwalidzkiego. Jest tak, chociażby w trakcie choroby, na przykład złamania nogi, albo na starość, kiedy człowiek niedołężnieje i nie może się już poruszać o własnych siłach. To, że trzeba zaopatrzyć się w wózek inwalidzki, nie ulega więc wątpliwości. Zastanawiać można się już jednak nad tym, w jaki dokładnie sposób zapewnić sobie tego rodzaju pomoc.

Czytaj więcej...