Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Blog

Jak długo można korzystać z koncentratora tlenu?

Koncentrator tlenowy służy do podawania tlenu osobom cierpiącym na niewydolność oddechową. Urządzenie to pobiera powietrze z otoczenia, a następnie filtruje je, nawilża i absorbuje azot, dostarczając do organizmu pacjenta tlen o wysokim stężeniu. Ze względu na niewymagającą obsługę koncentratory poza placówkami medycznymi stosuje się również w domach prywatnych. Tego typu urządzenia można kupić lub wypożyczyć w sklepach medycznych. W jakich przypadkach się z nich korzysta i jak długo można ich używać?

Czytaj więcej...

rehabilitacja starszego mężczyzny po udarze

Rehabilitacja po udarze. W jaki sprzęt medyczny warto zainwestować?

Powrót do zdrowia po udarze wymaga cierpliwości i wielu godzin rehabilitacji. To, jak szybko i czy w ogóle wróci się do pełnej sprawności, zależy od rozległości zmian, do których doszło w mózgu chorego. Kluczowe znaczenie ma przy tym czas. Liczy się on zarówno w odniesieniu do tempa reakcji po zauważeniu pierwszych objawów udaru, jak i również intensywnej rehabilitacji tuż po jego przebyciu. Podstawą okazują się zajęcia z rehabilitantem, ale nie mniej ważne są ćwiczenia w domu. W warunkach domowych nieocenionym wsparciem są przy tym specjalne przyrządy rehabilitacyjne indywidualnie dobrane do możliwości i potrzeb chorego.

Czytaj więcej...

pokój z łóżkiem rehabilitacyjnym

Czym się kierować przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego?

Zakup łóżka rehabilitacyjnego okazuje się niekiedy zupełnie niezbędny. To ogromne udogodnienie nie tylko dla osoby unieruchomionej, ale także dla jej opiekuna. Aby zakup okazał się trafny, a tym samym dobrze pełnił swoją funkcję, warto dobrze go przemyśleć.

Czytaj więcej...

materac

Odpowiednio dobrany materac jako sposób na zapobieganie odleżynom

Nie jest tajemnicą, że długotrwałe przebywanie w łóżku sprzyja powstawaniu odleżyn. W takim przypadku niezbędna jest odpowiednia profilaktyka, w tym oczywiście dobór specjalistycznego materaca. Zobacz, co musisz wiedzieć.

Czytaj więcej...

starszy mężczyzna z balkonikiem

W jaki sprzęt medyczny warto zainwestować, by ułatwić poruszanie się osobie starszej?

Z wiekiem wiele rzeczy ulega zmianie. Osoby starsze mają rozmaite problemy z mobilnością. Na problemy z poruszaniem się jest wiele sposobów. Renomowany sprzęt medyczny do kupienia lub wypożyczenia znajdziemy w firmie KAMMED. Warto jednak mieć na uwadze, że poszczególne sprzęty dedykowane są rozmaitym problemom. Podstawę stanowi więc ocena stanu danego pacjenta oraz możliwości. Na bazie tych informacji dobierane są rozwiązania. Spotkać można osoby, które mają problem z błędnikiem i się chwieją. Niektórzy mają zbyt słabe mięśnie nóg, a jeszcze inni ze względu na zwyrodnienia stawów nie mogą zbyt wiele chodzić. Nieprawidłowe dopasowanie rozwiązania skutkuje nawet wypadkiem, więc warto przemyśleć zakup, odpowiednio go dobierając.

Czytaj więcej...

sprzęt medyczny

Nowy czy używany? Jaki sprzęt medyczny wybrać?

Istnieją różnego rodzaju schorzenia, choroby sytuacje w życiu kiedy konieczne jest posiadanie wysokiej jakości sprzętu medycznego różnych gabarytów, nie zawsze mamy możliwość zakupić nowe maszyny i urządzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy wykorzystywanie używanego sprzętu medycznego jest bezpieczne? Czy lepiej wynająć, czy kupić używany sprzęt?

Czytaj więcej...

wózek inwalidzki

Kiedy bardziej opłaca się zakup, a kiedy wypożyczenie wózka inwalidzkiego?

Są takie momenty w życiu, kiedy trzeba skorzystać z pomocy wózka inwalidzkiego. Jest tak, chociażby w trakcie choroby, na przykład złamania nogi, albo na starość, kiedy człowiek niedołężnieje i nie może się już poruszać o własnych siłach. To, że trzeba zaopatrzyć się w wózek inwalidzki, nie ulega więc wątpliwości. Zastanawiać można się już jednak nad tym, w jaki dokładnie sposób zapewnić sobie tego rodzaju pomoc.

Czytaj więcej...