Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Jak prawidłowo dobrać wózek inwalidzki?

Najważniejszym aspektem przy wyborze wózka inwalidzkiego są jego wymiary. Szerokość siedziska powinna być dostosowana do rozmiarów użytkownika, tak aby zapewnić maksymalny komfort i uniknąć obtarć czy otarć. Wysokość oparcia również ma duże znaczenie, szczególnie dla osób z problemami kręgosłupa – powinna ona wspierać cały odcinek lędźwiowy, a najlepiej cały kręgosłup. Głębokość siedziska oraz wysokość podłokietników to kolejne elementy, które trzeba dostosować indywidualnie. Biorąc pod uwagę te kryteria, warto skonsultować się ze specjalistą lub skorzystać z pomocy personelu firmy Kammed, który udzieli cennych wskazówek.

Dostępne rodzaje wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od potrzeb użytkownika. Wózki aktywne to te, które są napędzane siłą mięśni osoby niepełnosprawnej, a ich konstrukcja jest lekka i zwrotna. Wózki pasywne są cięższe i masywniejsze, ale są bardziej stabilne i wygodne dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wózki elektryczne ułatwiają poruszanie się na większe odległości bez nadmiernego wysiłku. Firma Kammed z Olkusza oferuje wypożyczenie wózków inwalidzkich, dzięki czemu można przetestować najlepszą opcję dla siebie przed zakupem.

Udostępnienie odpowiedniego sprzętu

Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego to tylko pierwszy krok. Równie ważne jest zapewnienie dostępu do niezbędnego dodatkowego sprzętu, takiego jak materace przeciwodleżynowe, poduszki ortopedyczne czy pasy stabilizujące. Warto również pomyśleć o akcesoriach ułatwiających codzienne życie, np. poprzeczce mocującej kule inwalidzkie czy koszyku na zakupy. Firma Kammed z Olkusza, oprócz wypożyczania wózków inwalidzkich, oferuje również szeroki wybór tego rodzaju artykułów. Pozwala to na kompleksowe wyposażenie osoby niepełnosprawnej i ułatwienie jej funkcjonowania w przestrzeni publicznej oraz domowej. Dobierając prawidłowo wózek inwalidzki oraz korzystając z możliwości wypożyczenia sprzętu z firmy Kammed z Olkusza, można znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb, zapewniające komfort i niezależność.