Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Jaki sprzęt medyczny można wypożyczyć?

W Polsce coraz więcej osób korzysta z możliwości wypożyczenia sprzętu medycznego, który ułatwia codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym, starszym lub rekonwalescentom. Wypożyczanie sprzętu medycznego to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie rodzaju i ilości sprzętu do indywidualnych potrzeb pacjenta. W artykule przedstawiamy rodzaje sprzętu medycznego dostępne do wypożyczenia oraz korzyści wynikające z takiego rozwiązania.

Sprzęt i akcesoria rehabilitacyjne – co można wypożyczyć?

Łóżka rehabilitacyjne to niezbędny element wyposażenia dla osób z ograniczoną mobilnością. Dostępne są różne modele łóżek, dostosowane do potrzeb pacjentów, np. z regulacją wysokości, elektrycznym sterowaniem czy barierkami bocznymi. Wypożyczalnie oferują również szeroką gamę akcesoriów, takich jak stoliki przyłóżkowe, poduszki antyodleżynowe czy pasy stabilizujące. Wybranie tego rozwiązania pozwala na uniknięcie dużych wydatków związanych z zakupem, a także umożliwia korzystanie ze sprzętu tylko przez okres, kiedy jest on faktycznie potrzebny. Wynajmem sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego zajmuje się firma Kammed z Braciejówki, która oferuje również transport na terenie Olkusza i okolic.

Wynajem wózka inwalidzkiego – kiedy zdecydować się na to rozwiązanie?

Wózki inwalidzkie to kolejny rodzaj sprzętu medycznego dostępnego do wypożyczenia. Dostępne są zarówno wózki ręczne, jak i elektryczne, a także specjalistyczne modele, np. dla osób z chorobą stawów czy porażeniem mózgowym. Wynajęcie wózków czy pomocy sanitarnych pozwala na dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb pacjenta, a także na korzystanie z nich tylko przez okres potrzeby. Wypożyczalnie sprzętu medycznego oferują również szeroką gamę urządzeń wspomagających chodzenie, takich jak balkoniki, rowery rehabilitacyjne, kule, rotory czy ambony. Wynajęcie takiego sprzętu pozwala na prowadzenie rehabilitacji w domowych warunkach, co jest szczególnie ważne dla osób starszych czy niepełnosprawnych, które mają trudności z poruszaniem się poza domem.