Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Kiedy i dlaczego warto się zdecydować na wypożyczenie podnośników rehabilitacyjnych?

Podnośniki rehabilitacyjne to niezwykle pomocne urządzenia, które mają na celu wspomaganie osób niepełnosprawnych czy schorowanych w codziennej egzystencji. Dzięki nim znacznie łatwiej jest przenosić pacjenta z miejsca na miejsce, a także realizować różnorodne zabiegi pielęgnacyjne czy rehabilitacyjne. Warto zastanowić się nad wypożyczeniem takiego sprzętu, gdy np. bliska osoba opuszcza szpital i potrzebuje dalszego wsparcia w domu.

Kiedy warto zdecydować się na wypożyczenie?

Decyzja o wypożyczeniu podnośnika rehabilitacyjnego może przynieść wiele korzyści, zwłaszcza gdy nie jesteśmy pewni, czy sprzęt będzie potrzebny na dłuższy czas. W takim przypadku wypożyczalnia sprzętu medycznego np. Kammed z Olkusza pozwala na korzystanie z urządzenia przy jednoczesnym uniknięciu kosztów zakupu. Warto również zdecydować się na wypożyczenie, gdy pacjent przechodzi przez okres średnio czy długotrwałej rehabilitacji – podnośnik może być niezbędny dla poprawy komfortu życia i przyspieszenia powrotu do samodzielności. Podnośniki rehabilitacyjne przynoszą wiele korzyści zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów. Przede wszystkim umożliwiają przenoszenie pacjenta w sposób bezpieczny i komfortowy, co znacznie ułatwia codzienne czynności takie jak przewijanie, kąpiel czy karmienie. Podnośnik minimalizuje ryzyko przeciążeń mięśniowego czy kręgosłupa.

Czym kierować się przy wyborze podnośnika?

Wybór odpowiedniego podnośnika rehabilitacyjnego może być kluczowy dla komfortu i bezpieczeństwa pacjenta oraz opiekunów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego maksymalne obciążenie – powinno ono być dopasowane do wagi osoby, której ma służyć. Ważne jest również, aby urządzenie było łatwe w obsłudze i pozwalało na swobodne manewrowanie. Istotnym czynnikiem jest też rodzaj podnośnika – stacjonarny czy mobilny. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy pacjent będzie przemieszczany tylko w obrębie jednego pomieszczenia, natomiast wersja mobilna umożliwi transportowanie go po całym mieszkaniu czy domu.