Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

O czym trzeba pamiętać, wybierając kule ortopedyczne?

Wybór odpowiednich kul ortopedycznych może być kluczowy dla komfortu i bezpieczeństwa osoby korzystającej z tego rodzaju wsparcia. W poniższym artykule omówimy cztery istotne kwestie, które warto wziąć pod uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru.

Jakie są rodzaje kul ortopedycznych dostępne na rynku?

Na rynku dostępne są różnorodne modele kul ortopedycznych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Podstawowe rodzaje to kule łokciowe, kule podpierające oraz kule szwedzkie. Kule łokciowe charakteryzują się specjalnym uchwytem, który pozwala na rozłożenie ciężaru ciała na przedramię. Kule podpierające mają szeroką podstawę i są przeznaczone dla osób o ograniczonej sprawności rąk. Kule szwedzkie z kolei są lekkie i wygodne w użytkowaniu, a ich konstrukcja umożliwia regulację długości.

W niektórych przypadkach korzystanie z kul ortopedycznych może być konieczne jedynie przez krótki okres, np. po operacji czy urazie. W takiej sytuacji warto rozważyć wynajem sprzętu medycznego, który może być tańszą i bardziej elastyczną opcją. Wiele firm oferuje możliwość wynajmu kul ortopedycznych na określony czas, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i uniknięcie konieczności przechowywania nieużywanego sprzętu.

Jak dobrać odpowiednią wysokość i uchwyt kul ortopedycznych?

Dobór odpowiedniej wysokości kul ortopedycznych jest kluczowy dla komfortu użytkowania i zapewnienia prawidłowej postawy. Aby to zrobić, należy stanąć prosto, z ramionami swobodnie opuszczonymi wzdłuż ciała. Końcówka kuli powinna sięgać do nadgarstka, gdy ręka jest swobodnie opuszczona. Uchwyt kul również ma znaczenie - powinien być dobrany tak, aby dłoń mogła swobodnie się zmieścić, a palce nie były ściśnięte ani nadmiernie rozłożone.

Materiał, z którego wykonane są kule ortopedyczne, może wpływać na ich trwałość, wagę oraz komfort użytkowania. Najpopularniejsze materiały to aluminium i stal nierdzewna. Kule aluminiowe są lżejsze i łatwiejsze w transporcie, ale mogą być mniej wytrzymałe niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest bardziej odporna na korozję i zarysowania, co przekłada się na dłuższą żywotność produktu.