Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Rehabilitacja po udarze. W jaki sprzęt medyczny warto zainwestować?

Powrót do zdrowia po udarze wymaga cierpliwości i wielu godzin rehabilitacji. To, jak szybko i czy w ogóle wróci się do pełnej sprawności, zależy od rozległości zmian, do których doszło w mózgu chorego. Kluczowe znaczenie ma przy tym czas. Liczy się on zarówno w odniesieniu do tempa reakcji po zauważeniu pierwszych objawów udaru, jak i również intensywnej rehabilitacji tuż po jego przebyciu. Podstawą okazują się zajęcia z rehabilitantem, ale nie mniej ważne są ćwiczenia w domu. W warunkach domowych nieocenionym wsparciem są przy tym specjalne przyrządy rehabilitacyjne indywidualnie dobrane do możliwości i potrzeb chorego.

Jakie sprzęty rehabilitacyjne przydają się osobom po udarze?

W pierwszych tygodniach po przebyciu udaru zwykle najbardziej pomocne okazuje się łóżko rehabilitacyjne. Taki sprzęt w pierwszej kolejności usprawnia pielęgnację oraz karmienie chorego. Dzięki temu, jak jest skonstruowane, bez wysiłku umożliwia zmianę pozycji leżącego, a w przyszłości ułatwia mu wstawanie. Koszt takiego łóżka nie jest niestety najniższy, dlatego dobrą opcją dla wielu Pacjentów okazuje się wypożyczenie. W Olkuszu wynajem łóżek medycznych jest częścią oferty naszej firmy KAMMED.

Oprócz tego dysponujemy również wieloma innymi przyrządami rehabilitacyjnymi, w tym m.in. akcesoriami ułatwiającymi poruszanie się. Wśród takich warto wymienić np. podnośniki, balkoniki, kule ortopedyczne, podpórki oraz pionizatory. W naszej ofercie znaleźć można też sprzęty, które przydają się Pacjentom zmagającym się z niedowładami kończyn. W ich przypadku powrót do sprawności przyspiesza np. stosowanie ortez, stabilizatorów lub separatorów palców. Przy wzmacnianiu siły mięśni pomocą okazują się np. piłki do ćwiczeń. Na dalszym etapie rehabilitacji przydatne są też rowerki stacjonarne.