Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Kiedy bardziej opłaca się zakup, a kiedy wypożyczenie wózka inwalidzkiego?

Są takie momenty w życiu, kiedy trzeba skorzystać z pomocy wózka inwalidzkiego. Jest tak, chociażby w trakcie choroby, na przykład złamania nogi, albo na starość, kiedy człowiek niedołężnieje i nie może się już poruszać o własnych siłach. To, że trzeba zaopatrzyć się w wózek inwalidzki, nie ulega więc wątpliwości. Zastanawiać można się już jednak nad tym, w jaki dokładnie sposób zapewnić sobie tego rodzaju pomoc.

Dostępne rozwiązania

Jedną z dostępnych opcji jest zakup wózka inwalidzkiego. Dzięki takiemu krokowi wchodzi się w posiadanie bądź to fabrycznie nowego, bądź to używanego sprzętu, który może służyć chorej osobie bez ograniczeń. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie przydatne wtedy, kiedy nie wiadomo dokładnie, jak długo potrwa stan chorobowy. Jeżeli nie jest to sprawa tygodnia czy miesiąca, lecz lat, to wtedy kupno wózka inwalidzkiego wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Są jednak i takie sytuacje, w których zakupienie wózka inwalidzkiego jest zbyt poważną inwestycją. Jeżeli jazda na wózku jest potrzebna tylko przez kilka tygodni rehabilitacji po operacji, to raczej nikt nie będzie z tego powodu kupował nowego czy nawet używanego wózka. Zamiast tego lepiej zdecydować się na wypożyczenie sprzętu dopasowanego do potrzeb chorej osoby.

Jak widać, są i takie sytuacje, w których opłaca się zakup wózka inwalidzkiego, i takie sytuacje, w których lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie tego sprzętu. Raz korzystniejsza będzie jedna opcja, a innym razem druga opcja. Ważne, by zawsze odpowiednio ocenić, z jakimi okolicznościami ma się do czynienia. Dzięki temu można uniknąć pomyłek i strzelić w dziesiątkę z wprowadzanym w życie rozwiązaniem.

Warto także wspomnieć o tym, ze z wydatkiem, jakim jest kupienie bądź wypożyczanie wózka inwalidzkiego, nie zawsze jest się samemu. W celu wyposażenie się w taki sprzęt można skorzystać z dofinansowania oferowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz również: Odpowiednio dobrany materac jako sposób na zapobieganie odleżynom