Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Odpowiednio dobrany materac jako sposób na zapobieganie odleżynom

Nie jest tajemnicą, że długotrwałe przebywanie w łóżku sprzyja powstawaniu odleżyn. W takim przypadku niezbędna jest odpowiednia profilaktyka, w tym oczywiście dobór specjalistycznego materaca. Zobacz, co musisz wiedzieć.

Dlaczego warto zainwestować w materac przeciwodleżynowy?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że tego rodzaju materac powinien być zastosowany już na samym początku choroby zmuszającej pacjenta do pozostania w łóżku. Nie bez powodu mówi się bowiem, iż lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Okazuje się, że profilaktyka jest znacznie prostsza i mniej czasochłonna, niż ewentualne leczenie martwicy.

Osoby unieruchomione doceniają również dodatkowe właściwości materacy przeciwodleżynowych. Ich praca pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała i wilgotności skóry. Co więcej, niekiedy zauważa się uśmierzenie towarzyszącego choremu bólu. Dzięki temu pacjent może cieszyć się zwiększonym komfortem.

O czym należy pamiętać, decydując się na zakup materaca przeciwodleżynowego?

Warto pamiętać, że niektórym osobom przysługuje dofinansowanie na zakup tego rodzaju materaca. To duże niewątpliwie duże udogodnienie dla pacjentów z ograniczonym budżetem. Aby otrzymać refundację, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Podpowiadamy, że możliwe jest również wypożyczenie tego rodzaju sprzętu medycznego. Okaże się to szczególnie przydatna usługa w przypadku czasowego unieruchomienia. Jeżeli poszukujesz materaca przeciwodleżynowego w Olkuszu lub okolicach, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Skuteczność materaca przeciwodleżynowego uzależniona jest od jego odpowiedniego dobrania. W tym kontekście kluczowe znaczenie ma waga chorego. Co istotne, nie należy zapominać, że im grubszy materac, tym większy komfort użytkowania.

Czytaj też: W jaki sprzęt medyczny warto zainwestować, by ułatwić poruszanie się osobie starszej?