Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

Nowy czy używany? Jaki sprzęt medyczny wybrać?

Istnieją różnego rodzaju schorzenia, choroby sytuacje w życiu kiedy konieczne jest posiadanie wysokiej jakości sprzętu medycznego różnych gabarytów, nie zawsze mamy możliwość zakupić nowe maszyny i urządzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy wykorzystywanie używanego sprzętu medycznego jest bezpieczne? Czy lepiej wynająć, czy kupić używany sprzęt?

Jaki sprzęt medyczny niezbędny jest dla osób, które wymagają stałej opieki medycznej?

W przypadku opieki nad osobami wymagającymi stałej opieki medycznej potrzeba jest różnego rodzaju urządzeń typu łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, a także pomoce sanitarne, balkoniki, laski, kule, rotory. W niektórych schorzeniach będą to materace, ssaki, inhalatory, koncentratory tlenu, artykuły pomocnicze i akcesoria. Nie zawsze potrzebne są one na długi okres, niekiedy wymagane jest ich stosowanie w czasie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, różnego rodzaju zdarzeniach, w których ucierpiał narząd ruchu.

Podstawą wypożyczenia, ale i zakupu sprzętu medycznego jest pewność jego pochodzenia i sprawność techniczna. Wysokiej klasy sprzęt medyczny musi kosztować. Jeśli decydujemy się na używane urządzenia i akcesoria medyczne, które regularnie przechodzą różnego rodzaju przeglądy sprawności nie ryzykujemy bezpieczeństwem chorego a dodatkowo sami możemy zyskać środki na dodatkowe elementy rehabilitacji czy też leczenia.

Bezpieczne urządzenia medyczne używane

Dobry dystrybutor sprzętu medycznego daje pewność właściwego traktowania wypożyczanych urządzeń. Używane akcesoria i maszyny są na pewno tańsze, zapewnieniem wysokiej jakości i sprawności jest pozostawanie go jako podlegającego gwarancji, mimo że jest to sprzęt używany. Warto decydując się na jego zakup sprawdzić jak często i przez kogo był on użytkowany. Jeśli był to rodzaj wyposażenia placówek medycznych, jego użytkowanie było z pewnością mniejsze niż np. dostępnego w codziennej ofercie ośrodka ćwiczeń i rehabilitacji przez konkretne osoby

Zobacz również: Kiedy bardziej opłaca się zakup, a kiedy wypożyczenie wózka inwalidzkiego?