Pn - Pt  10:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

512 221 477

W jaki sprzęt medyczny warto zainwestować, by ułatwić poruszanie się osobie starszej?

Z wiekiem wiele rzeczy ulega zmianie. Osoby starsze mają rozmaite problemy z mobilnością. Na problemy z poruszaniem się jest wiele sposobów. Renomowany sprzęt medyczny do kupienia lub wypożyczenia znajdziemy w firmie KAMMED. Warto jednak mieć na uwadze, że poszczególne sprzęty dedykowane są rozmaitym problemom. Podstawę stanowi więc ocena stanu danego pacjenta oraz możliwości. Na bazie tych informacji dobierane są rozwiązania. Spotkać można osoby, które mają problem z błędnikiem i się chwieją. Niektórzy mają zbyt słabe mięśnie nóg, a jeszcze inni ze względu na zwyrodnienia stawów nie mogą zbyt wiele chodzić. Nieprawidłowe dopasowanie rozwiązania skutkuje nawet wypadkiem, więc warto przemyśleć zakup, odpowiednio go dobierając.

Rodzaje sprzętu

Osoby starsze kojarzone są często z laską, czyli punktem podparcia. To propozycja dla osób, które potrzebują się czasem podeprzeć. Nieco bardziej rozbudowane modele mają aż 4 nóżki, więc są, bardziej stabilne. Niektórzy pacjenci korzystają z kul oburącz, co jest dla nich wygodniejsze. Jeśli ktoś nie może korzystać z tego rodzaju sprzętu, powinien postawić na balkonik. Czyli rozwiązanie większe i stabilniejsze. Należy jednak dobrać odpowiednie narzędzie do możliwości. Balkonik na kółkach, jest przeznaczony dla osób, które są dosyć mobilne i stabilnie utrzymują postawę. Wariant ich pozbawiony jest dedykowany seniorom, którzy mają problem z zachowaniem równowagi. Dla bardziej dynamicznych użytkowników przygotowano tzw. balkoniki kroczące, które poruszają się wraz z seniorem. Jeśli ktoś może chodzić, ale ogólnie ma problemy ze stawami i woli dla bezpieczeństwa siedzieć, wtedy można zakupić mu wózek inwalidzki. W ten sposób przemieszczanie się na długie dystanse nie będzie stanowiło problemu. Podczas zakupu czy wynajmu należy dopasować wybrany sprzęt do możliwości starszej osoby, żeby korzystanie z niego nie stanowiło problemu.

Zobacz również: Nowy czy używany? Jaki sprzęt medyczny wybrać?